Uložení schránky do země

Abych věděl, co musíte podstoupit, abyste úspěšně prošli celým procesem uložení časové schránky od "co do ní" až po zakopání do země, rozhodl jsem se, že jednu schránku také zakopu. Ve schránce je spousta místa, takže tam můžete určitě vložit více věcí než já. 

Možná nemusím popisovat fotky výše, ale pro jistotu: v lahvi od Bernarda není pivo, je to slivovice, dále čerstvé noviny a jeden papír popsaný různými čarami a klikyháky, které vůbec nic neznamenají, ale možná někoho v budoucnu trochu potrápí.

Ukládáte-li schránku do země, budete velice pravděpodobně potřebovat nějaké pomocníky. V mém případě byli dva. Ale věřím, že se najdou i jedinci, kteří tuto činnost zvládnou sami.

Hodně zdaru. 

Uložení schránky na půdu

Uložit schránku můžete například na půdě za trám. Je to ideální místo, protože, jak víme, na půdě většinou hromadíme věci a ke spoustě těch věcí už se zpravidla ani my ani nikdo jiný nedostane a jestli, tak za hodně dlouhou dobu. A o to nám přece jde. Někoho překvapit, potěšit, předat mu zprávu o tom, jak to tady vypadalo před padesáti, sto, možná i více lety.

Obec Svépravice

U příležitosti opravy kapličky ve Svépravicích bude tato časová schránka uložena jako poselství budoucím generacím.

Obyvatelé Svépravic mají jedinečnou příležitost podílet se na tvorbě obsahu schránky.

Mesto Humenné

Město Humenné uskutečnilo velkolepé oslavy při příležitosti 700. výročí první písemné zmínky o městě.

Tuto čtyřdenní akci navštívily tisíce lidí a její program zahrnoval například videomapping, koncert Adama Ďurici, zpěvačky Kristíny, skupiny Alphaville i Štátne filharmonie Košice a spousta dalších akcí.

Jsme rádi, že jsme mohli městu Humenné pro tuto příležitost vyrobit nerezovou časovou schránku a stát se tak trochu součástí jejich historie.

Základna škola - Alapiskola Bátka

26. 8. 2017 byla završena série událostí organizovaných při příležitosti 50. výročí základní školy.

Do země se uložila časová schránka šotek & sirsch, která by měla být vykopána za 50 let.

Byly do ni uloženy různé předměty, např.: fotografie školního sboru, brožura školy, jídelní lístek, dárkové předměty s logem školy a další.

650 let první zmínky o obci Světnov

Časová schránka k výročí 650 let první zmínky o obci Světnov.

Oslava tohoto výročí se povedla na výbornou a naše schránka měla čestné místo na pódiu. Další její cesta povede do žďárského kostela, kde bude nějakou dobu vystavena a posléze do ní budou uloženy dokumenty. Například noviny s fotografiemi z této slávy, dobové fotografie atd.  

Narození dítěte

Tato časová schránka vznikla přesně k tomu účelu, pro jaký byla původně vymyšlena.

Tomášovi a Markétě gratulujeme k narození malého Tomíka. Víme od nich, že ve schránce bude uložena dědečkova pálenka, fotografie a další upomínkové předměty.