Slavnostní otevření ZŠ Amos

Slavnostní zahájení provozu nové školy, postavené firmou PKS stavby, v Psárech.


Obec Spytihněv

Oslava 100 let od založení Československa v obci Spytihněv a naše dřevěná časová schránka.


Obec Červenka

Při příležitosti oslav 100. výročí založení Československa byla v obci Červenka vysazena lípa republiky, odhalena pamětní deska a uložena časová schránka.


Semily - 200. výročí narození Dr. F. L. Riegra

Při příležitosti 200. výročí narození Dr. Fr. L. Riegra byla pod jeho sochu v Semilech uložena speciální časová schránka, která nahradila původní měděnou schránku z roku 1928.


Praha 5

Městská část Praha 5 vysadila v pátek 26. října 2018 v parku Portheimka pamětní lípu a uložila pod ní časovou schránku. Strom je věnován 100. výročí vzniku samostatného Československa.


Přestanov

Slavnostní sázení pamětní lípy a uložení časové schránky budoucím generacím. 


Obec Loukovec

Obec Loukovec oslavila 100 let vzniku Československé republiky. Při této příležitosti odhalili po 77 letech znovu nalezený Památník legionářů z Loukovce, zasadili lípu státností, a pod tento strom uložili časovou schránku. 


Obec Stružná

Obec Stružná pořádala 8.9.2018 slavnost k výročí 640 let od první písemné zmínky o obci, 140 let JSDH a 100 let Československa. Naši časovou schránku zakopali do země a zatížili 400 kg kamenem a v jeho blízkosti zasadili lípu. Do schránky uložili fotografie a vzkazy občanů obce pro další generace.


EvoBus Holýšov

Jsme šťastni, že si naši časovou schránku vybrala společnost EvoBus patřící do koncernu Daimler AG při příležitosti slavnostního poklepání na základní kámen nové výrobní haly v Holýšově.


Uložení schránky do země

Abych věděl, co musíte podstoupit, abyste úspěšně prošli celým procesem uložení časové schránky od "co do ní" až po zakopání do země, rozhodl jsem se, že jednu schránku také zakopu. Ve schránce je spousta místa, takže tam můžete určitě vložit více věcí než já. 

Možná nemusím popisovat fotky výše, ale pro jistotu: v lahvi od Bernarda není pivo, je to slivovice, dále čerstvé noviny a jeden papír popsaný různými čarami a klikyháky, které vůbec nic neznamenají, ale možná někoho v budoucnu trochu potrápí.

Ukládáte-li schránku do země, budete velice pravděpodobně potřebovat nějaké pomocníky. V mém případě byli dva. Ale věřím, že se najdou i jedinci, kteří tuto činnost zvládnou sami.

Hodně zdaru. 


Uložení schránky na půdu

Uložit schránku můžete například na půdě za trám. Je to ideální místo, protože, jak víme, na půdě většinou hromadíme věci a ke spoustě těch věcí už se zpravidla ani my ani nikdo jiný nedostane a jestli, tak za hodně dlouhou dobu. A o to nám přece jde. Někoho překvapit, potěšit, předat mu zprávu o tom, jak to tady vypadalo před padesáti, sto, možná i více lety.


Obec Svépravice

U příležitosti opravy kapličky ve Svépravicích bude tato časová schránka uložena jako poselství budoucím generacím.

Obyvatelé Svépravic mají jedinečnou příležitost podílet se na tvorbě obsahu schránky.


Mesto Humenné

Město Humenné uskutečnilo velkolepé oslavy při příležitosti 700. výročí první písemné zmínky o městě.

Tuto čtyřdenní akci navštívily tisíce lidí a její program zahrnoval například videomapping, koncert Adama Ďurici, zpěvačky Kristíny, skupiny Alphaville i Štátne filharmonie Košice a spousta dalších akcí.

Jsme rádi, že jsme mohli městu Humenné pro tuto příležitost vyrobit nerezovou časovou schránku a stát se tak součástí jejich historie.


Základna škola - Alapiskola Bátka

26. 8. 2017 byla završena série událostí organizovaných při příležitosti 50. výročí základní školy.

Do země se uložila časová schránka šotek & sirsch, která by měla být vykopána za 50 let.

Byly do ni uloženy různé předměty, např.: fotografie školního sboru, brožura školy, jídelní lístek, dárkové předměty s logem školy a další.


Obec Světnov

Časová schránka k výročí 650 let první zmínky o obci Světnov. Oslava tohoto výročí se povedla na výbornou a naše schránka měla čestné místo na pódiu. Další její cesta povede do žďárského kostela, kde bude nějakou dobu vystavena a posléze do ní budou uloženy dokumenty. Například noviny s fotografiemi z této slávy, dobové fotografie atd.  


Narození dítěte

Tato časová schránka vznikla přesně k tomu účelu, pro jaký byla původně vymyšlena.

Tomášovi a Markétě gratulujeme k narození malého Tomíka. Víme od nich, že ve schránce bude uložena dědečkova pálenka, fotografie a další upomínkové předměty.